Praca na urlopie macierzyńskim – tylko z wirtualnym biurem!

Nie chcesz lub nie możesz zrezygnować z pracy na urlopie macierzyńskim i wychowawczym? Pozwól pracownikom wirtualnego biura pomóc Ci wypełniać obowiązki!


Własna działalność gospodarcza, a urlop macierzyński i wychowawczy. Skorzystaj z pomocy wirtualnego biura!

Statystyki pokazują, że na założenie własnej działalności gospodarczej decyduje się coraz większa ilość kobiet. Odnajdują one w tym sposób na realizowanie swoich pasji, a przy tym zachowanie swojej niezależności finansowej. Jednak w przypadku działania jednoosobowych firm, prowadzonych przez kobiety, problem pojawia się w momencie, gdy na świecie pojawia się dziecko. Wtedy nieunikniony staje się urlop macierzyński i wychowawczy, a tym samym “zawieszenie” wykonywanych do tej pory zajęć. Jednak warto sobie uświadomić, że w tym przypadku możemy liczyć na pomoc innych osób – w tym wykwalifikowanych pracowników wirtualnego biura.


Praca na urlopie macierzyńskim i wychowawczym

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to dla wielu kobiet nie tylko możliwość pracy w domu, ale przede wszystkim sieć samodzielnie wypracowanych kontaktów z klientami, z których ciężko jest im zrezygnować po urodzeniu dziecka. Prawda jest jednak taka, że w takiej sytuacji niezmiernie trudno jest utrzymać dotychczasowy poziom obsługi własnego biura, a tym samym poprawne kontakty z klientami.


Urlop wychowawczy a praca

Długie kolejki na poczcie, hałas drukarki, dokumenty dla księgowej czy spotkanie z klientem w domowym biurze – wszystko to w połączeniu z 24h opieką nad dzieckiem staje się po prostu niemożliwe do wykonania. Prawda jest jednak taka, że większość swoich codziennych obowiązków, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, możemy przekazać swoim pracownikom w ramach usługi wirtualnego biura, zaś samym skupić się na właściwej pracy oraz opiece nad dzieckiem.


Wirtualne biuro – jak możemy Ci pomóc?

Usługa wirtualnego biura wiąże się przede wszystkim z możliwością wynajmu wirtualnego adresu, na który będzie spływać m. in. wysyłana do Ciebie korespondencja. Wirtualni pracownicy zajmą się pełną obsługą Twojej korespondencji przychodzącej i wychodzącej, a następnie, na Twoje życzenie, przeskanują i wyślą ją na podany adres e-mail w ciągu godziny. Dzięki temu, będąc z dzieckiem u lekarza, nie zastaniesz w swojej skrzynce awizo, a co za tym idzie nie stracisz dodatkowej ilości czasu na stanie w długich kolejkach po odbiór swoich listów. W wirtualnym biurze City Office pracownicy zobowiązani są również do odbierania telefonów od Twoich klientów i przekierowywania wybranych połączeń. Wirtualny sekretariat może też zająć się się za Ciebie organizacją spotkania biznesowego w wynajętej na kilka godzin sali konferencyjnej, dzięki czemu unikniesz konieczności zapraszania klientów do domu, w którym Twój maluch może utrudnić przebieg wszelkich rozmów.


E-księgowość – wszystko w jednym miejscu

Jeżeli zależy Ci na tym, aby dodatkowo usprawnić funkcjonowanie swojego biura podczas urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego, w ramach usług wirtualnego biura City Office, możesz również skorzystać z usługi e-księgowości, która pozwoli Ci przede wszystkim na przekazywanie większości dokumentów drogą elektroniczną. Dzięki temu Twoje biuro i obsługa księgowości znajdą się w jednym miejscu, ułatwiając znacznie proces załatwiania wielu oficjalnych spraw.